Високе Запоріжжя: труба 126 м (Бабурка)
Високе Запоріжжя: труба 126 м (Бабурка)
50 фото зі 126-метрової труби покинутої котельні в Хортицькому районі Запоріжжя
Вже протягом багатьох років на сайті представлено ексклюзивний фотопроект “Високе Запоріжжя”. Це – досить масштабний проект з цікавою історією, яка триває і сьогодні. Щоб познайомити читачів з цим проектом більш детально, трохи відкривши його зсередини, тут будуть публікуватися записи про найцікавіші об’єкти, з яких вдалося зробити світлини для цього проекту. І починається серія таких оповідань з одного з найцікавіших, і в той же час екстремальних об’єктів нашого міста – труби покинутої котельні, яка розташована на правому березі Запоріжжя, в Хортицькому районі.
Попереджаємо читачів: ні в якому разі не намагайтеся повторити описані тут дії, не робіть спроби відвідування цього об’єкту! Проникнення на об’єкт без дозволу, підйом на висоту без супроводу фахівців, без попередньої підготовки і спеціального обладнання може обернутися трагедією! Бережіть себе!
Для початку – кілька слів про сам об’єкт. За часів бурхливого зростання нашого міста, коли Хортицький район тільки будувався, тут планувалося зведення великої кількості житлових мікрорайонів. Крім цього, на території Хортицького району планувалося будівництво цілого комплексу промислових підприємств чималих розмірів і масштабів виробництва. До розвалу СРСР багато з цих планів вдалося реалізувати, і на правому березі виріс досить великий житловий район, біля якого знаходилася велика промзона з різними заводами, фабриками і іншими об’єктами індустрії. Звичайно ж, в холодну пору року все це багатство потрібно було якось забезпечувати теплом. Для цього на території району було побудовано кілька великих котелень, які й змогли обігріти численні житлові мікрорайони і промислові підприємства.
Минули роки, СРСР припинив своє існування, і багато підприємств прийшли в занепад. Крім того, деякі об’єкти промисловості так і залишилися недобудованими, і назавжди стали покинутими. Сумна доля не обійшла стороною і котельні, що постачали підприємства теплом – вони виявилися непотрібними, і перестали працювати. Зараз, якщо дивитися на Бабурку здалеку, наприклад, з греблі ДніпроГЕСу, можна помітити, що там знаходиться три високих труби. Сьогодні тільки одна з цих котелень працює, приносячи взимку тепло в будинки жителів Бабурки. Дві інші труби, схожі одна на одну, як близнюки – це частини занедбаних, які не діють сьогодні, котелень. До однієї з них ми і вирушимо в нашій сьогоднішній подорожі на висоту.
Хортицький район – найвищий в Запоріжжі. Він стоїть на високому скелястому березі, і досить явно підноситься над іншими районами міста. Висоти поверхні тут подекуди перевищують позначку в 100 метрів над рівнем моря. Поверхня дніпровських вод в межах нашого міста, для порівняння, має позначку 16 метрів над рівнем моря. Вже самої висоти Бабурки достатньо для того, щоб спостерігати звідси красиві висотні краєвиди міста. Ще більш вражаючою картина стає на останніх поверхах і дахах висотних будинків, розташованих тут. Але сьогоднішня наша мета – це щось більше, ніж дуже високий будинок. Висота труби, на яку нам належить піднятися, становить 126 метрів над поверхнею землі. Це – висота більш ніж 35-поверхового будинку! Але і це не все – сама труба встановлена на одному з найвищих місць нашого міста – її основа стоїть на висоті 111 метрів над рівнем моря. Це означає, що вершина труби розташовується на абсолютній висоті в 230 метрів над рівнем моря, або 215 метрів над Дніпром! Таким чином, це – один з найвищих об’єктів нашого міста.
Труба розташована на території занедбаної котельні, сама будівля котельні не зруйнована і використовується, але вже за іншим призначенням. Трубу видно з багатьох точок нашого міста, практично скрізь ви зможете знайти її на горизонті, якщо будете знати, куди дивитися. Підійдемо ближче і розглянемо споруду більш детально.
Труба умовно розділена на два сегменти, кожен з яких закінчується нагорі біло-червоною окантовкою. Уздовж всієї труби закріплена вертикальна драбина, яка має сім “поверхів” – майданчиків. При цьому три майданчики повністю обрамлюють трубу по колу, а інші являють собою невеликі сегменти біля сходів.


















































oleksii.tolmachov

Comments are closed.